Kuidas avastada enda tõeline potentsiaal?

Järgnev sissekanne pärineb minu päevikust 2022 aastast. Olen ilmselt midagi head lugenud ja enda jaoks selle kirja pannud. Usun, et siit saad head mõtteainet ka Sina.

 

Ära lase teistel ennast defineerida

Maailm esitab iga päev Sinult küsimuse: “Kes Sa olla soovid?” Kui sa ei tea sellele küsimusele vastust, siis maailm teeb otsuse sinu eest.

Pea meeles, et inimese käitumine on suuresti mõjutatud, millised on tema ambitsioonid ja milline on inimese minapilt.

Me oleme sünnist saati “sunnitud” olema nagu teised. Sellepärast tulebki erineda. Lase välja oma tõeline mina.

Kui Sinu “SINA” on nõrk, siis ta on alistuv ja teeb mida kästakse. Mis omakorda tulevikus võib esile kutsuda kibestumust… “Miks ei olnud nii nagu…” või “Huvitav, mis oleks olnud siis, kui…”

Selle asemel, et olla nagu kõik teised, sobituda ja kuuluda lihtsalt sobitumise ja kuulumise pärast, tuleks endalt küsida: “Mida ma õige väärtustan?”

Sama moodi tasuks endalt küsida järgnevad küsimused:
* Kes ma olen?
* Mis mulle meeldib?
* Mis mulle üldse ei meeldi?
* Kelleks ma soovin saada?

Pärast neid avastusi oled valmis tegutsema, sest siis kehtib Sinu tahtmine, mitte maailma.
Hea elukvaliteediga elu elamiseks tuleb teha valikuid, mis on Sinu sisemaailmaga kooskõlas. Kui Sa ei tea, mis teeb Sind unikaalseks, ei tea Sa ka mille poole püüelda.

Enda kigedest aru saamine

“Mees, kes pole oma kirgede pärast kannatanud, pole nendest jagu saanud”.

Osad meie ihad/kired on alla surutud. Hea abimees on päeviku pidamine, et enda sisemaailmas toimuvast aru saada. Kui ma kirjutan, siis ma ka näen.

* Proovi olla andestav.
* Tekita enda jaoks aega, eriti tekita nende tegevuste jaoks aega, millest päriselt hoolid.

Keskendu sellele, kes Sa olla soovid

“Sind ei defineeri see, mis on Sinuga juhtunud. Sind defineerib see, kelleks Sa saada soovid ning Sinu teod, mis seda soovi toetavad”

Saa teada, kelleks Sa soovid saada ning pööra oma alateadvus täpselt samale sagedusele.

Kui Sa jätad oma elu lihtsalt juhuse hooleks võib see Sind tagasi viia lahendamata sündmuste/valu juurde, mis jääbki korduma.

Et mitte olla oma hirmude ja mineviku ori, pead Sa veetma aega iseendaga. Ilma segajateta. Lihtsalt sina ja su mõtted.

Meenuta ja mõtle, kuidas enda valust, kaotustest ja hirmudest õppida, Sest pea meeles, need ei defineeri Sind. Definitsiooni Sinule annab sinu tegutsemine ja soov, kelleks Sa saada tahad.

Vabane sõltuvustest

Iga sõltuvus on halb. Olgu selleks alkohol, nikotiin, koffeiin või idealism.

Üsna tihti otsime põhjuseid, et põgeneda probleemide eest, mis meid vaevavad ja omakorda mõjutavad. Sest arvame, et muud moodi ei saa lihtsalt hakkama ja on vaja teatud “leevendust”

Sellepärast alkohol ja mud tuimestavad ained ongi nii lihtsad valikud, kuna nende mõju on kohene. Vastuoluliselt nende mõju möödudes tuleb kõik tagasi ning ülimalt lihtne on jääda sellesse rattasse lõksu. Mida rohkem seal aega veeta, seda suuremat doosi on ka vaja. Lõpuks ei ole tegevus enam nauditav isegi. Mis siis saab?

Ole parem julge. Võta reaalsus vastu sellisena nagu ta on. Sest kõik möödub. Kui on hästi, see läheb üle. Kui on halvasti, see läheb samuti.

Ole enda vastu aus

* Sinu teod näitavad, kes Sa oled, mitte Sinu sõnad.
* Pea oma lubadustest kinni.
* Hea on teada, kus asub sinu võimekuse piir. Kahtluse korral tuleb need proovile panna ning uuesti veenduda. Mis on omakorda tõestus, et tegutsemisest saab kõik alguse, sest tegutsemise käigus saad infot. Enne seda on kõik aga teooria.

Tee oma nõrkustest hoopis tugevused

Iga nõrkus võib osutuda tugevuseks, kui seda õige nurga alt vaadata. Kui sul on erakordsed oskused numbrites, aga oled keskkonnas, kus peab kasutama kunstilisi andeid, on sul üldse võimalus õnnestuda?

Proovi mõelda, kuidas sinu nõrkused sind aidata saavad? Kuidas leida üles keskkond, kus sinu nõrkused võivad olla hoopis tugevused?

Leia kontakt lõpmatusega

Religioon, spirituaalsus, lihtsalt usk… kasvõi iseendasse.
Kui midagi on sinust suurem. Kui midagi on, mis ei mahu pähe, siis on rõõmsam ka eksisteerida.
Näiteks universum, mille osas on nii palju avastada, mille osas on veel nii palju saladusi. See on väga hea põhjus, mille pärast pingutada ja elus püsida, sest äkki Sinu eluajal tehakse erakordne avastus.

Tekita aeg sügavateks mõtete- ja tunnete rännakuteks iseendasse.

Sest mõnikord tuleb kõige suuremate avastuste avastamiseks üksi jääda.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top